Registrace/Přihlášení pomocí ISDS


  • 11. květen 2020

Pokud se chcete do Portálu občana přihlásit Datovou schránkou klikněte na volbu "Přihlásit se"


Vyberte volbu "Přihlášení pomoci poskytovatele ISDS".


Po zvolení příslušné volby dojde k přesměrování na přihlašovací stránku ISDS, kde je nutné vyplnit přihlašovací jméno a heslo své datové schránky.


Po přihlášení do datové schránky je nutné odsouhlasit předání osobních údajů ze systému ISDS do městského Portálu občana.Po odsouhlasení dojde k přesměrování zpátky na Portálu občana - jako přihlášený a autentizovaný uživatel.


Pokud nedojde k potvrzení souhlasu s předáním údajů, neproběhne přihlášení do Portálu občana.


Pokud Uživatel nepředá pomocí ISDS e-mailovou adresu otevře se registrační formulář s předvyplněnými údaji, kde Uživatel musí doplnit povinné údaje a stisknout tlačítko Registrace uživatele. Na e-mailovou adresu Uživatele bude zaslán e-mail s pokyny pro další postup. Tento e-mail obsahuje tzv. jednorázovou vstupenku - odkaz na stránku portálu občana pro potvrzení registrace, na který je nutné kliknout pro dokončení registrace. Odkaz je platný po dobu 24 hodin. 

Po uplynutí této doby už nebude možné účet Uživatele tímto způsobem aktivovat. Některé e-mailové služby můžou tento mail vyhodnotit jako spam. Nenajdete-li proto tuto zprávu ve složce s doručenou poštou ve vašem poštovním klientovi, zkontrolujte složku, do které je přesouván spam.


Kontrolu registračních údajů může provést kliknutím na dlaždici Profil občana, nebo v pravém horním rohu, po kliknutí na přihlašovací jméno, výběrem položky Profil občana.
Registrace nového Uživatele pomocí datové schránky zaručí i automatickou verifikaci registračních údajů.Založení datové schránky

https://www.datoveschranky.info/chci-datovku/zrizeni-datove-schranky/na-zadost)  


Video návod jak si založit a jak používat datové schránky:

https://www.datoveschranky.info/informacni-video


Kontakt na infolinku datových schránek

954 200 200

ePoradna (datoveschranky.info) 


Vždy dodržujte zásady bezpečnosti!


Volba způsobu dalšího přihlašování pak odpovídá způsobu, který nový Uživatel použil ke své registraci.