Registrace/Přihlášení pomocí MojeID


  • 11. květen 2020

Pokud se chcete do Portálu občana přihlásit službou MojeID klikněte na volbu "Přihlásit se"


Vyberte volbu "Přihlášení pomoci poskytovatele MojeID".
Po zvolení příslušné volby dojde k přesměrování na přihlašovací stránku MojeID, kde je nutné vyplnit přihlašovací jméno a heslo svého účtu MojeID.


Po úspěšném přihlášení do služby mojeID dojde k výzvě k udělení souhlasu a k určení rozsahu předání osobních údajů do Portálu občana. Tyto údaje budou následně využívány pro automatické vyplňování žádostí uživatele na Portálu občana, a proto je vhodné svolení v plném rozsahu-zaškrtnout všechny údaje pro předání. Dále má Uživatel možnost zvolit „Předávat při každém přihlášení“, pokud odsouhlasí (zaškrtne), nebude potřebovat tento krok opakovat při každém dalším přihlášení. V opačném případě bude mít možnost tuto volbu kdykoliv změnit na portále mojeID.cz.


Pokud uživatel nepotvrdí souhlas s předáním údajů, neproběhne ani přihlášení do Portálu občana.Pokud Uživatel nepředá pomocí MojeID e-mailovou adresu otevře se registrační formulář s předvyplněnými údaji, kde Uživatel musí doplnit povinné údaje a stisknout tlačítko Registrace uživatele. Na e-mailovou adresu Uživatele bude zaslán e-mail s pokyny pro další postup. Tento e-mail obsahuje tzv. jednorázovou vstupenku - odkaz na stránku portálu občana pro potvrzení registrace, na který je nutné kliknout pro dokončení registrace. Odkaz je platný po dobu 24 hodin. Po uplynutí této doby už nebude možné účet Uživatele tímto způsobem aktivovat. Některé e-mailové služby můžou tento mail vyhodnotit jako spam. Nenajdete-li proto tuto zprávu ve složce s doručenou poštou ve vašem poštovním klientovi, zkontrolujte složku, do které je přesouván spam.


Kontrolu registračních údajů může provést kliknutím na dlaždici Profil občana, nebo v pravém horním rohu, po kliknutí na přihlašovací jméno, výběrem položky Profil občana.
Registrace nového Uživatele pomocí MojeID zaručí i automatickou verifikaci registračních údajů.

Založení (registrace) účtu MojeID

https://mojeid.regtest.nic.cz/registration/


Návod jak založit účet

https://www.mojeid.cz/cs/jak-na-to/

Video o využití služby MojeID a návod na založení:

https://www.youtube.com/watch?v=8n-v2ifN-hc


Kontakt na techickou podporu služby MojeID:

podpora@mojeid.cz

 +420 731 657 660 

+420 222 745 111 (non-stop)


Vždy dodržujte zásady bezpečnosti!


Volba způsobu dalšího přihlašování do Portálu občana pak odpovídá způsobu, který nový Uživatel použil ke své registraci.